Ukrywał się przed policją. W tym czasie kradł i hodował marihuanę

Ukrywał się przed policją. W tym czasie kradł i hodował marihuanę
fot. www.sxc.hu (atroszko) Policjanci z Bogatyni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem i przestępstwa narkotykowe.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, narkotyki

Bogatyńscy mundurowi prowadzili działania przeciwko osobom ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości. W ich trakcie zatrzymali 27-letniego mieszkańca Bogatyni, który był poszukiwany, bo ma do odbycia karę więzienia za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Okazało się, że teraz odpowie za kolejne.

Żmudna praca policjantów pozwoliła ustalić, gdzie ukrywa się poszukiwany mężczyzna. Po wejściu na posesję policjanci mundurowi znaleźli zarówno poszukiwanego, jak i kilkanaście krzaków konopi indyjskich. Co więcej, funkcjonariusze ustalili, że 27-latem ma na koncie kolejne przestępstwa przeciw mieniu. Na początku sierpnia br. włamał się do samochodu osobowego, z którego ukradł telefon komórkowy o wartości 2 000 złotych. Kilka dni później włamał się do sklepu, skąd zabrał wyroby tytoniowe warte 5 tys. zł.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw oraz sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna ma jeszcze na koncie podobne przestępstwa.

KPP Zgorzelec/ii