Stypendium Burmistrza Miasta Zgorzelec to jednorazowa nagroda finansowa, którą od sześciu lat otrzymują najzdolniejsi, a przy tym najpracowitsi i najbardziej konsekwentni uczniowie zgorzeleckich szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Miejską Zgorzelec.
Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach:
- za wybitne wyniki w nauce
- za wybitne osiągnięcia sportowe lub artystyczne.
We wtorek, 21 października, pierwsi laureaci stypendium Burmistrza Miasta Zgorzelec, najlepsi w nauce, sporcie i utalentowani artystycznie uczniowie Szkół Podstawowych nr 2 i 3, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Zgorzelec, odebrali z rąk burmistrza Rafała Gronicza dyplomy gratulacyjne.
Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury, w obecności licznie zgromadzonych rodziców i opiekunów dzieci. Poprowadzili ją uczniowie Gimnazjum nr 2 – Wiktoria Król i Paweł Korbut. Oprawę muzyczną zapewniły uczennice szkół podstawowych nr 2 – duety: Sandra Wojtków i Margarita Sieradzka oraz Kasia Brodniak i Oliwia Michalik oraz nr 3 – Julka Makowska.
22 października w Miejskim Domu Kultury, także o godzinie 17:00, burmistrz wręczy wyróżnienia stypendystom ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wręczenie wyróżnień dla uczniów Gimnazjum nr 1 odbędzie się w środę, 29 października, o godzinie 18:00. Zaś we czwartek, 30 października, o godzinie 17:00 wyróżnienia odbiorą uczniowie Gimnazjów nr 2 i 3.
Stypendyści
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza:
Stypendia naukowe:
- Filip Kukuć
- Jakub Mikołajczyk
- Małgorzata Ostrowska
- Bartosz Socki
- Natalia Wurszt
Stypendia artystyczne:
- Karolina Galuba-Wachowska
- Kacper Kunicki
- Klaudia Małecka
- Filip Olszanowski
- Margarita Sieradzka
- Kacper Witek
- Sandra Wojtków
Stypendia sportowe:
- Karolina Bekacz
- Hanna Drozdowska
- Wiktoria Hendzel
- Wiktoria Kubiszewska
- Agnieszka Kulikowska
- Kaja Legaczyńska
- Paulina Łata
- Nina Łozowska
- Marta Posłuszna
- Cynthia Smolska
- Oliwia Urbanowicz
- Magdalena Wójcicka
- Marcela Zagajewska
- Zuzanna Zienkiewicz
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka:
Stypendia naukowe:
- Adam Brzeziński
- Alicja Brzozowska
- Wiktor Bukowski
- Kamila Cepowska
- Maria Eckert
- Zofia Eckert
- Paulina Gałach
- Oskar Jabłoński
- Natalia Jaworska
- Jakub Jessa
- Paweł Kędzior
- Kacper Kojtych
- Lidia Konwińska
- Paulina Krzysiek
- Julia Makowska
- Alina Marcinkowska
- Jakub Potyczka
- Igor Radecki
- Elisa Scaramozzino
- Beata Świątek
- Mateusz Wojciechowski
Stypendia artystyczne:
- Michał Szczepański
- Michał Ćwirko
Stypendia sportowe:
- Wiktoria Błauciak
- Paweł Czarnecki
- Milena Fedorowicz
- Jakub Fiałek
- Karolina Fiałek
- Agata Furmanowicz
- Alicja Gieracka
- Martyna Kazimierska
- Julia Kondycka
- Vanessa Konkiel
- Wiktoria Kowalska
- Magdalena Laskowska
- Jan Łachacz
- Zuzanna Machul
- Tomasz Marcinkowski
- Wiktoria Marcinów
- Adrian Obydziński
- Dominik Pietrańczyk
- Krzysztof Piżewicz
- Szymon Rojszczyk
- Karina Rydarowicz
- Sandra Rynkiewicz
- Sylwester Senkowski
- Wiktoria Sianowska
- Jakub Skibicki
- Magdalena Starczewska
- Sebastian Wielgus
- Natalia Zielezińska
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie:
Stypendia naukowe:
- Dominik Baziuk
- Mateusz Bonifatiuk
- Jakub Krawiec
- Katarzyna Kuriata
- Maciej Lewandowski
- Jan Mizerski
- Marcin Ornat
- Amelia Reluga
- Aleksandra Romel
- Paulina Rusak
- Jowita Tyc
- Grzegorz Zosiuk
Stypendia artystyczne:
- Miłosz Ardeli
- Dominik Cycyk
- Aleksandra Dworzyńska
- Patrycja Olszak
- Dawid Lipiak
- Kornelia Polis
- Martyna Zagajewska
Stypendia sportowe:
- Martyna Adamczewska
- Zuzanna Adamowska
- Wojciech Bekacz
- Maciej Binczarowski
- Natalia Ferenc
- Stanisław Groch
- Patrycja Idzik
- Rafał Jaguszewski
- Milena Jegiazarian
- Julia Jeleń
- Magdalena Jędrys
- Tomasz Kołbuc
- Oliwia Konsur
- Filip Kordasiewicz
- Konrad Kościański
- Wiktoria Kowalczuk
- Krystian Kwieciński
- Paulina Majewska
- Kordian Matuszewski-Kierner
- Julita Michniewicz
- Grzegorz Miłota
- Michał Minkiewicz
- Bartosz Mizerski
- Maria Mizerska
- Małgorzata Owsik
- Zuzanna Pacak
- Natalia Pawlak
- Paweł Pietryk
- Agata Podpora
- Dawid Połom
- Iwona Przybylska
- Martyna Przybyś
- Kamila Skwarczewska
- Kinga Stachowska
- Martyna Stangret
- Magdalena Stefańska
- Anna Szeremeta
- Natalia Śnieżyk
- Bartłomiej Wilk
- Patrycja Wilk
- Michał Wojtków
- Maja Wołowiec
- Tomasz Zubrzycki
- Karolina Zych
Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego:
Stypendia naukowe:
- Aleksandra Bartczak
- Paweł Brodniak
- Benita Gładysz
- Marcin Rajczakowski
- Miłosz Szczucki
- Karolina Taboła
- Aleksandra Wojnarowicz
- Karolina Wojnarowicz
- Maria Zarębska
- Justyna Mazur
Stypendia artystyczne:
- Jędrzej Biernacki
- Agnieszka Iwanowska
- Oliwia Janoś
- Anna Jasińska
- Katarzyna Jaworska
- Maja Kazimierska
- Marcelina Korycka
- Daria Maj
- Julia Meller
- Magdalena Nawrocka
- Nastazja Nowak
- Karolina Prusicka
- Aleksandra Słaby
- Maja Zajączkowska
- Julia Zarębska
Stypendia sportowe:
- Adrian Bobowski
- Krystian Bogdaniec
- Marcin Celiński
- Daniel Chorbotowicz
- Barbara Delijewska
- Amadeusz Drozd
- Łukasz Ferenc
- Patrycja Giergisiewicz
- Natalia Haławin
- Sabina Hermuła
- Paweł Holak
- Paweł Jaros
- Karolina Jóźwiak
- Oliwia Karasiewicz
- Paweł Karmasz
- Nikola Kasprzak
- Karolina Kempfert
- Karolina Klimczak
- Marika Kmieć
- Tomasz Kołodziej
- Natalia Kulas
- Klaudia Lorenc
- Paulina Malec
- Anna Myślak
- Monika Nieckarz
- Nikola Nowak
- Jowita Nowatkowska
- Patryk Paluchowski
- Adrian Rama
- Aleksander Sobczak
- Kamil Sokołowski
- Oliwia Sztulberg
- Marta Walczak
- Wiktoria Wąchalska
- Krzysztof Wrotnowski
- Patryk Żandarmski
- Michał Żółtowski
Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II:
Stypendia naukowe:
- Damian Jaśkiewicz
- Aleksandra Michalik
- Emilia Mularczyk
- Oskar Różycki
- Wojciech Siemaszko
- Ada Sobolewska
- Karolina Wasilewska
Stypendia artystyczne:
- Paulina Janusz
- Sylwia Marciniak
- Klaudia Nowakiewicz
Stypendia sportowe:
- Kacper Aftyka
- Hubert Antoniszyn
- Jan Bajda
- Tomasz Bałdyga
- Agata Bąk
- Klara Bieżuńska
- Szymon Brzozowski
- Patryk Ciepielewski
- Mateusz Czupryński
- Justyna Daćko
- Martyna Fijałkowska
- Dawid Grabowski
- Kornelia Grześkowiak
- Marcel Gurdziel
- Ernest Janiak
- Kamil Kobyłt
- Barbara Łachacz
- Adrian Maciocha
- Evelyn Malec
- Kamil Matuszewski
- Jakub Migdał
- Oskar Nowicki
- Wiktoria Raubo
- Paulina Zdanowicz
Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej:
Stypendia naukowe:
- Oliwia Kędzierewicz
- Klaudia Krakowska
- Alicja Łysik
- Martyna Pełech
Stypendia artystyczne:
- Daniel Barański
- Jessica Wiaderek
- Nikola Wojtków
Stypendia sportowe:
- Arkadiusz Cesarski
- Marzena Gajdzik
- Maksymilian Gołda
- Konstancja Lis
- Oliwia Murzyn
- Natalia Rutkowska
- Katarzyna Sidorczuk
- Adriana Urbanowicz
- Marzena Wdowska
- Klaudia Wesołowska
- Aleksandra Wilgocka
- Nikola Znamiec.
UM Zgorzelec/ii