Jacek Cygan w Zgorzelcu

Jacek Cygan w Zgorzelcu
fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia Villa Viking zaprasza na wieczór z książką i piosenką. 11 grudnia odbędzie się tam spotkanie Jackiem Cyganem. Poprowadzi je Grzegorz Żak.
istotne.pl literatura, spotkanie, jacek cygan

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża, taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”.

Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi ani „Dyskoteki Pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi. Mowa o wybitnym tekściarzu Jacku Cyganie.

Jego książka „Życie jest piosenką” to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Podczas wieczoru autorskiego w pięknych wnętrzach secesyjnej Villi Viking oprócz fragmentów książki i barwnych anegdot usłyszymy również piosenki Jacka Cygana w wykonaniu Grzegorza Żaka, a także samego autora.

11 grudnia 2014 r., 19:00, Villa Viking (ul. św. Jana 20, Zgorzelec-Ujazd)
prowadzący: Grzegorz Żak
Bilety: 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu imprezy.
Przedsprzedaż: +48 668 240 180 i +49 173 677 85 69
Informacje: www.villa-viking.com.

Renata Burdosz/ii