Nova Capela Polska: Barok w parku

Nova Capela Polska: Barok w parku
fot. Meetingpoint Music Messiaen Letni Koncert Muzyki Klasycznej odbędzie się w piątek 10 lipca na skwerze Popiełuszki w Zgorzelcu. Wstęp wolny.
istotne.pl koncert, muzyka klasyczna

Wspólnie odkrywać i muzykować – niemiecka grupa Michaelis Consort i polski kwartet smyczkowy Musicarius przywracają do życia historyczną Capelę Polską. Orkiestra ta muzykowała w Warszawie na dworze Augusta II i Augusta III, królów Polski i książąt elektorów Saksonii.

Na początku lipca Nova Capela Polska wyrusza w trasę koncertową po miastach Niemiec i Polski. 10 lipca zawita także do Zgorzelca. Muzycy zapraszają do swojego barokowego świata dźwięków wszystkich mieszkańców Europa-Miasta. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednakże datki są mile widziane.

Nova Capela PolskaNova Capela Polskafot. Meetingpoint Music Messiaen

Koncerty w przestrzeni publicznej, grane w parkach czy też na ulicy, na dobre zagościły już w repertuarze zespołu. Muzycy wychodzą z tradycyjnych sal koncertowych, zapraszając tym samym do wspólnego muzycznego przeżycia także tych, którzy na co dzień stronią od „klasyki”. Koncert wzbogacony zostanie także o wystawę dot. historii polsko-niemieckiej, którą będzie można oglądać w trakcie całego trwania koncertu.

Wieczorne wydarzenie poprzedzą warsztaty muzyczne dla dzieci z przedszkoli ze Zgorzelca i Görlitz, które odbędą się w Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym Meetingpoint Music Messiaen w Zgorzelcu.

PlakatPlakatfot. Meetingpoint Music Messiaen

Patronat nad projektem objął burmistrz Miasta Zgorzelec. Współorganizatorem koncertu jest Miejski Dom Kultury. Projekt współfinansowany jest ze środków Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów Landu Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii, fundacji Mitteldeutsche Barockmusic e.V. oraz Miasta Zgorzelec.

Meetingpoint Music Messiaen