Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (16.03-23.03)

Nowy tydzień w MDK Zgorzelec (16.03-23.03)
fot. freeimages.com (Brett Sherman) Zobacz, co będzie się działo w tym tygodniu w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury.
istotne.pl kino, film, koncert, konferencja, mdk zgorzelec

Kolejna, doroczna konferencja naukowa z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy to w tym tygodniu najważniejsze wydarzenie, które zagości pod zielonym dachem Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Konferencja odbędzie się 20 i 21 marca (piątek, sobota), a przyświecać jej będą hasła „Życie bez bólu” i „Zdrowe dzieci – zdrowa Europa”. Pomysłodawcą i ojcem obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy jest profesor nadzw. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński, który jest także przewodniczącym komitetu organizacyjnego konferencji.

Zanim jednak nasz dom kultury opanują naukowcy niemal z całego świata, zapraszamy wszystkich na wtorek. Tego dnia przed południem odbędzie się konkurs recytatorski zgorzeleckich przedszkolaków. Wstęp oczywiście bezpłatny, ale za to wzruszenia... bezcenne. Zapraszamy już od godz. 10 zwłaszcza rodziców i dziadków małych artystów.

Gorąco polecamy też w tym tygodniu nasze kino. Do środy włącznie gramy film pt. „Litewski przekręt” w reżyserii Emylisa Venylisa. Film opowiada historię czterech przyjaciół Johna, Bena, Tima i Michaela, którzy po pierwszym wspólnym napadzie rabunkowym, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, trafiają na koniec świata, czyli do jednego z krajów Europy Wschodniej – pełnego, przemytników, skorumpowanych policjantów, taniego alkoholu i fantazyjnie pięknych kobiet. Jeśli lubicie filmy utrzymane w klimacie filmów Guya Ritchiego („Porachunki”, Przekręt”), tym bardziej zapraszamy. Startujemy o godz. 18:31, bilety po 11 zł.

Niezwykle mocno polecamy także Waszej pamięci sobotę. Tak, tak! To już w najbliższą sobotę kolejny wiosenny koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów. Tym razem uświetnią go trzej tenorzy – Tadeusz Szlenkier, Adam Sobierajski i Paweł Skałuba. I ponownie zanosi się na duże wydarzenie artystyczne. Koncert odbędzie się w Centrum Sportowo Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej 1 w Zgorzelcu. Początek godz. 17:30. Bilety są już w sprzedaży w MDK Zgorzelec oraz w CSR Zgorzelec. Kosztują 20 zł.

Janusz Pawul