Majowy Piknik na skwerze Popiełuszki

Majowy Piknik na skwerze Popiełuszki
fot. MDK Zgorzelec Znów, jak co roku, w długi majowy weekend mieszkańców Zgorzelca czeka sporo atrakcji. Znów, jak co roku, odbędzie się Majowy Piknik.
istotne.pl piknik, mdk zgorzelec

Na skwer Popiełuszki będzie mógł przyjść każdy, kto chciałby odpocząć na świeżym powietrzu, posłuchać występów artystycznych, wziąć udział w grach i zabawach sportowych czy choćby odwiedzić stoiska przygotowane przez partnerów festynu: Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu, Miejski Klub Seniora czy Miejską Bibliotekę Publiczną.

Majowy Piknik rozpocznie się w sobotę 2 maja o godz. 15. Potrwa do wieczora. W programie m.in. popisy taneczno-wokalne dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8, występ zespołu Kwiatowianki z Żarskiej Wsi, parada teatru Frant pt. „Biesiada polska”, a na zakończenie wieczoru koncert discopolowej grupy Tia Maria.

Jak co roku, na pyszny i darmowy poczęstunek zaprosi wszystkich Teatr Kulinarny z Łodzi, który tym razem przygotuje dla nas wielki gar zupy grochowej. A jeśli ktoś nie lubi wojskowej grochówki, będzie mógł skosztować potraw z grilla, który razem ze swoim kącikiem gastronomicznym ustawi restauracja Bazylia. Każdy chętny będzie mógł również upiec na ognisku przyniesioną ze sobą z domu, własną kiełbaskę.

Tradycją majowych pikników jest także konkurs na najciekawsze nakrycie piknikowe. Nie inaczej będzie w tym roku. Namawiamy więc do pomysłowości i zapraszamy do zabawy.

PlakatPlakatfot. MDK Zgorzelec

Janusz Pawul – MDK Zgorzelec