Podpalił dwie osoby

Podpalił dwie osoby
fot. freeimages.com (code1name) Prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi Zgorzelca Piotrowi G., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn oraz o spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru i wybuchu, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób.
istotne.pl prokuratura, sąd, podpalenie, usiłowanie zabójstwa

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 13 kwietnia roku około godziny 6:00 w jednym z salonów gier w Zgorzelcu. Piotr G. wszedł do lokalu, w ręku trzymał plastikowy kanister z benzyną. Mężczyzna, powołując się na bliżej nieustalone okoliczności, zażądał od pracownika salonu gier zwrotu pieniędzy. Pokrzywdzony zaczął tłumaczyć sprawcy, że nie jest mu nic winien.

G., niezadowolony z takiego obrotu sprawy, polał benzyną ubranie Tomasza K., a następnie ubranie jego kolegi. I odpalił zapalniczkę gazową, doprowadzając tym samym do wybuchu powstałych oparów benzyny, a także zapalenia się ubrań pokrzywdzonych. Z płonącego salonu przez okno najpierw wyskoczył sprawca, a za nim obaj pokrzywdzeni.

Piotr G. zbiegł z miejsca zdarzenia, zaś jego ofiary zaczęli gasić przypadkowi przechodnie. Na skutek tego zajścia pokrzywdzeni mężczyźni doznali bardzo rozległych oparzeń ciała, które stanowią realne zagrożenie ich życia. Obaj zostali przewiezieni do szpitala.

Również podejrzany odniósł obrażenia w postaci poparzeń rąk i nóg. Dlatego po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy policji także został umieszczony w szpitalu.

Na wniosek prokuratora rejonowego Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec Piotra G. tymczasowy areszt na 3 miesiące.

G. był już wielokrotnie karany sądownie, za tę mu zbrodnię grozić mu może nawet dożywocie.

prokurator okręgowa Ewa Węglarowicz-Makowska/ii