Nowy tydzień w MDK (16.02-23.02)

Nowy tydzień w MDK (16.02-23.02)
fot. freeimages.com (Carin) Zobacz, co w tym tygodniu będzie się działo w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury.
istotne.pl kino, koncert, wystawa, teatr, mdk zgorzelec

Kinowo tydzień się nam zaczyna... W PozieNovej na srebrnym ekranie prezentujemy dzieło czeskiej reżyserki Allice Nallis, które jest sentymentalną podróżą do czasów młodości pokolenia 60-latków. Jej film pt. „Przeboje i oldboje” to próba uchwycenia magii wspomnień, czaru z tamtej epoki, muzyki, młodzieńczego buntu i radości z życia. To piękna i wzruszająca opowieść o przemijaniu. „Przeboje i oldboje” jest filmem z idealnie dobranymi aktorami, znakomitym scenariuszem i wyśmienitą muzyką. Warto! Gramy go do środy włącznie o godz. 18:31. Bilety po 11 zł.

Wtorek będzie koncertowy za sprawą zgorzeleckiej szkoły muzycznej. O godz. 17:00 rozpocznie się (kolejny już) doroczny koncert karnawałowy. W jego trakcie zaprezentują się uczniowie oraz pedagodzy szkoły w różnorodnym i ciekawym repertuarze: od znanej i lubianej klasyki po utwory rozrywkowe. Usłyszymy solistów – instrumentalistów oraz różne zespoły kameralne.

Zagrają m.in. cztery tegoroczne dyplomantki szkoły: Karolina Lula, Julitta Bartolewska, Karolina Szymańska i Magdalena Duda. Przedstawieni zostaną młodzi pedagodzy, pracujący w szkole od bieżącego roku szkolnego: flecistka Agata Żak, saksofonistka i wokalistka Jadwiga Leśniak, pianista Antoni Bartula oraz pianista i kompozytor Dominik Lewicki. Atmosferę podgrzeje dodatkowo zespół Krzysztofa Palmowskiego. Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska. Polecamy. Wstęp wolny, godz. 17:00!

Teatralnie zapowiada się środa. Trzy spektakle dla uczniów zgorzeleckich szkół da Wrocławski Teatr Muzyczny T-ART. Pierwszy już o godz. 9:00. Ale, uwaga, żeby nie było niedomówień – spektakle są zamówione i nie ma wolnego wstępu ani sprzedaży biletów przed przedstawieniami.

Od piątku znów zapraszamy do naszego studyjnego kina PozaNova. Na afisz wchodzi film pt. „Kebab i Horoskop” w reż. Grzegorza Jaroszuka. To komediodramat o tym, jak właściciel sklepu z dywanami (Andrzej Zieliński) postanawia ratować upadający biznes i zatrudnić specjalistów od marketingu. Pech sprawia, że zamiast fachowców, na ogłoszenie odpowiada para oszustów o pseudonimach Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski). Ich przybycie i wdrożony na poczekaniu „program naprawczy” odmienią życie firmy i jej pracowników, dając początek serii nieprzewidzianych zdarzeń, w których główne role odegrają: nieśmiała kasjerka (Justyna Wasilewska) dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką (Dorota Kolak), poszukująca miłości w internecie księgowa (Agnieszka Wagner), zgryźliwy portier (Janusz Michałowski) i nieobliczalny elektryk (Tomasz Schuchardt), który najbardziej na świecie boi się... wysokiego napięcia. Polska komedia, skandynawski klimat, czeski humor!!! Zapraszamy przez cały weekend na 18:30. Ale, uwaga, w weekendy bilety mamy po 14 i 12 zł.

W piątek także zapraszamy na inaugurację nowej wystawy młodych plastyków z naszej pracowni „Pod kopułą”. Początek wernisażu godz. 17:00 w Galerii MDK. Wystawę będzie można oglądać do 3 maja. Wstęp oczywiście wolny!

Janusz Pawul/ii