Nowy tydzień w MDK (9.11–16.11)

Nowy tydzień w MDK (9.11–16.11)
fot. MDK Zgorzelec Wiwat Niepodległa! Wiwat Polska i wiwat Polacy!
istotne.pl mdk zgorzelec

97 lat temu, dokładnie 11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji, z okazji Święta Niepodległości, mamy dla wszystkich Państwa serdeczne życzenia i zaproszenie.

Życzymy Państwu i także sobie tego, abyśmy zawszy byli dumni z naszej Ojczyzny, żebyśmy jako Polacy byli zawsze jedną, wielką, dobrą i mądrą rodziną. Zapraszamy natomiast na „Wspólne śpiewanie dla Niepodległej”. Spotkajmy się wszyscy 11 listopada o godz. 16.30 pod zieloną kopułą Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu i zaśpiewajmy… „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwszą Brygadę”, czy „O mój rozmarynie, rozwijaj się”. Zapraszamy w imieniu własnym, burmistrza Zgorzelca oraz uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowomiejskiego w Zgorzelcu.

Obchody Święta Niepodległości będą osią, wokół której osnuwać się będą także inne ważne i ciekawe wydarzenia kulturalne, na które zapraszamy Państwa do MDK Zgorzelec.

Zacznijmy tradycyjnie od kina, gdzie w tym tygodniu (poniedziałek i wtorek) obejrzeć można „Agnieszkę”, czyli filmową opowieść o dziewczynie, tytułowej Agnieszce, która trafia do więzienia zamiast swojego chłopaka. Kiedy wychodzi na wolność, wyjeżdża z rodzinnego miasta. Wsiada w pierwszy lepszy autobus, który zawozi ją do Monachium, i tam stara się ułożyć sobie życie, pracując jako domina w luksusowej agencji towarzyskiej. Seanse o godz. 18.30. Bilety po 11 zł.

Ten tydzień w naszym kinie PozaNova to także niezwykła okazja do spotkania z Lechem Majewskim, reżyserem filmowym i teatralnym, pisarzem i malarzem, zaliczanym do wąskiego grona najważniejszych, najwybitniejszych współczesnych artystów polskich. Warto zanotować sobie tę datę i warto znaleźć czas, żeby przyjść tego dnia do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. SOBOTA, 14 LISTOPADA, GODZ. 17.01. WSTĘP WOLNY!

Spotkaniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy plakatów filmowych oraz projekcja filmu pt. „Młyn i Krzyż” w reżyserii L. Majewskiego. Po projekcji zapraszamy na rozmowę z twórcą.

Gorąco zapraszamy do nas także we wtorek. O godz. 17 kolejna odsłona uroczystej akademii, podczas której burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz wręczy stypendia dla najlepszych zgorzeleckich uczniów, wyróżniających się na polu nauki, kultury i sportu.

Również we wtorek ma się odbyć pod naszym skromnym dachem konferencja prasowa przedstawicieli Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie posiadając programu, domyślamy się jedynie, że chodzi o włączenie do strefy terenów inwestycyjnych w Zgorzelcu.

W środę mamy Święto Niepodległości, o którym już tu było, przeskoczmy więc od razu do czwartku. I znów nasze gorące słowa zachęty do Państwa. Na godz. 18.30 zapraszamy na zapowiadający się niezwykle smakowicie koncert Ewy Urygi i zespołu New York Jazz Collective. Program koncertu poświęcony będzie twórczości jednej z najwspanialszych wokalistek w historii muzyki jazzowej – Elli Fitzgerald. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać standardów z płyty „Ballads for Ella”, zarejestrowanej przez Ewę Urygę i Marka Soskina w Nowym Jorku w 1999 roku. Bilety w przedsprzedaży kosztują 50 zł, w dniu koncertu po 60 zł.

O sobocie i spotkaniu z Lechem Majewskim też już tu było, więc przeskakujemy na niedzielę i zapraszamy całe rodziny. O godz. 16 na scenie MDK zaprezentuje się Dziecięcy Teatr Baśni, który pokaże sztukę „Pudło” w reż. Doroty Baranowskiej. Bilety tylko po 10 zł. Warto.

Przybywajcie!

Janusz Pawul, MDK Zgorzelec/ii