Przez internet zamawiali drogi sprzęt. Zamiast pieniędzy wręczali kurierowi pocięte gazety

Przez internet zamawiali drogi sprzęt. Zamiast pieniędzy wręczali kurierowi pocięte gazety
fot. www.sxc.hu Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o oszustwa.
istotne.pl policja, oszustwo

18 grudnia br. policjanci operacyjni ze Zgorzelca zatrzymali trzech mężczyzn (w wieku 19, 23 i 29 lat), podejrzanych o oszustwa. Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze otrzymali informację o przygotowywanej przez sprawców kolejnej próbie wyłudzenia.

W trakcie podjętych w tej sprawie działań i po ustaleniu możliwego miejsca, gdzie sprawcy mają kolejny raz dokonać oszustwa, policjanci zauważyli kuriera, któremu podczas przekazywania paczki dwóch mężczyzn wręczyło kopertę. W kopercie zamiast pieniędzy znajdowały się pocięte gazety.

Wtedy funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn, którymi okazali się mieszkańcy Zgorzelca (w wieku 19 i 29 lat). Ich łupem miały paść dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 8 500 złotych.

Dalsze czynności pozwoliły także na ustalenie ich wspólnika, którym okazał się 23-letni zgorzelczanin.

Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyźni mają na koncie co najmniej 6 innych tego typu zdarzeń. Za każdym razem działali podobnie. Zamawiali wartościowy sprzęt, za który mieli zapłacić przy odbiorze. Umawiali się najczęściej na stacjach paliw bądź na ulicy, gdzie mieli odebrać przesyłkę. Po jej odebraniu zostawiali kurierowi kopertę, w której miały znajdować się pieniądze. Jednak w kopercie były tylko pocięte gazety. Sprawcy spowodowali w ten sposób straty przekraczające łącznie 20 tysięcy złotych.

Policjanci w dalszym ciągu szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw oraz sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie inne, podobne przestępstwa.

Całej trójce grozi do 8 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii