Noc Sów w Węglińcu

Noc Sów w Węglińcu
fot. freeimages.com (stephen jones) Ptaki Polskie, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej, Ogólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec” zapraszają na Noc Sów – ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.
istotne.pl

Jedyna taka noc w Polsce! Marcowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący, niż myślimy. To najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy i pohukują tak, że włos jeży się na głowie (albo pióra, oczywiście). Sowom z podniecenia, innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

11 marca 2016 r. przyjrzyjmy się sowom z bliska. Zaczynamy o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia w Węglińcu przy ul. Sikorskiego 40 (piwnica Ośrodka Zdrowia). Odbędzie się tam prezentacja na temat zachowania sów, rozpoznawania gatunków, odgłosów; emisja filmu przyrodniczego, a potem:

  • około 19.30 – bezkrwawe łowy i nasłuchiwania w terenie
  • około 20.30 – ognisko z atrakcjami.

– Uczestnikiem wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody. Zapraszamy wszystkich chętnych! – zachęcają organizatorzy. Wystarczy wziąć latarkę, ewentualnie prowiant na ognisko (kawę i herbatę zapewnia organizator) i przyjść.

Kontakt: przewodnik Krzysztof Polewski, tel. 692 514 310
informacje: www.gruparajdowa.pl
szczegółowych informacji dotyczących wydarzenia udziela Anna Pilarska, [email protected], tel. 785 745 737.

Krzysztof Polewski/ii