Produkowali środki odurzające, jeden mężczyzna aresztowany

Produkowali środki odurzające, jeden mężczyzna aresztowany
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi śledztwo przeciwko 35-letniemu Andrzejowi J. podejrzanemu o produkcję środków odurzających w postaci metaamfetaminy.
istotne.pl prokuratura, narkotyki

W dniu 3 marca 2016 roku funkcjonariusze CBŚP Wydziału w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu na terenie ogródków działkowych w Bogatyni ujawnili w pomieszczeniach gospodarczych zajmowanych przez Andrzeja J. „linię technologiczną” do produkcji metaamfeaminy.
Na miejscu zdarzenia zabezpieczono przedmioty oraz różnego rodzaju środki chemiczne służące do produkcji narkotyków. Ujawniono także znaczną ilość metaamfetaminy w ilości nie mniejszej niż 1000 gram netto – w tym około 43 grama w postaci krystalicznej i 700 ml w postaci płynnej. Łączna wartość zabezpieczonych środków oszacowano na kwotę około 80.000 złotych.

W trakcie tych czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego Andrzeja J. Natomiast drugi ze sprawców zbiegł z miejsca zdarzenia porzucając po drodze woreczek foliowy z zawartością metaamfetaminy.

W chwili obecnej trwają czynności mające na celu zatrzmanie tego drugiego mężczyzny.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zgorzelcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował wobec Andrzeja J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności.