Sprawca śmiertelnego potrącenia rowerzystki w Bielawie Dolnej zatrzymany. Może mu grozić do 12 lat więzienia

Sprawca śmiertelnego potrącenia rowerzystki w Bielawie Dolnej zatrzymany. Może mu grozić do 12 lat więzienia
fot. Krzysztof Gwizdała Poszukiwany sprawca śmiertelnego potrącenia kobiety został ustalony i zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Pieńsku.
istotne.pl policja, wypadek

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku, pracując nad sprawą wyjaśnienia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło kilkanaście dni temu na terenie powiatu zgorzeleckiego, ustalili sprawcę wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 19 października br., około godziny 06:00, w Bielawie Dolnej. Na rowerzystkę najechał kierujący samochodem, który odjechał, nie udzielając jej pomocy. Niestety, 36-letnia kobieta zmarła kilka dni po zdarzeniu.

Na miejscu wypadku zostały przeprowadzone oględziny, podczas których policjanci zabezpieczyli ślady. Z ustaleń policjantów wynikało, że w zdarzeniu brał udział pojazd marki Mercedes Sprinter skrzyniowy. Powyższe ustalenia zostały poddane wnikliwym i żmudnym sprawdzeniom, które potwierdziły podejrzenia. W wyniku czynności policyjnych został wytypowany pojazd, a następnie sprawca, którym okazał się 38-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Podejrzany usłyszał zarzut m.in. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia – nawet do 12 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii