WOŚP: Gramy, bo chcemy! Gramy, bo chcemy pomagać!

WOŚP: Gramy, bo chcemy! Gramy, bo chcemy pomagać!
fot. www.facebook.com/wosp Wbrew tym, którzy twierdzą, że nie warto. Wbrew tym, którzy nie wierzą, że to działa. Wbrew krytykantom, zazdrośnikom i złośnikom. Wbrew tym, którzy krzyczą „hucpa”.
istotne.pl wośp

Gramy, bo chcemy i możemy, bo to wciąż przywilej naszej wolności i dobrej woli, i nikt nie może nam tego zakazać! Gramy, bo przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny za blisko 650 mln zł! Dlatego gramy i namawiamy tych, którzy myślą podobnie – grajmy razem!

Przed nami już 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizowany przez MDK Zgorzelec i dziesiątki osób wielkiego serca, zgorzelecki finał odbędzie się w CHR Plaza przy ul. Armii Krajowej w niedzielę, 10 stycznia.

Zabawę zaczniemy już o godz. 14. Będą występy artystyczne, orkiestrowe stoiska z wypiekami i rękodziełem, będzie też licytacja fantów przekazanych na rzecz orkiestry.

Szczegóły finału znajdą Państwo na plakacie, gdybyśmy jednak mogli polecić coś specjalnego, polecamy:

  1. I Zgorzelecki Bieg „Policz się z cukrzycą”. Pobiec będzie można na dwa sposoby: tradycyjnie i jakkolwiek by to zabrzmiało – stacjonarnie. Pieczę nad wszystkim sprawuje Stowarzyszenie Biegowe Edi Team oraz Fitness Club O2. W szczegółach będzie to wyglądać tak, że na terenie Finału WOŚP w CHR Plaza udostępnione zostaną przez O2 Fitness Club bieżnie biegowe i każdy chętny w godzinach od 14 do 20 będzie mógł przebiec na nich własny dystans, dodając swoje kilometry do sumy kilometrów przebiegniętych tego dnia przez wszystkich uczestników. Uwaga: Obowiązuje odpowiedni strój oraz obuwie sportowe.
    Start do biegu tradycyjnego zaplanowany jest na godzinę 16. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia dystans 2,3 km. Wyruszą spod sceny w CHR Plaza, przez rondo ulicą Armii Krajowej w kierunku centrum miasta, skręcą w ulicę Batorego, dalej ulicą Boh. II Armii Wojska Polskiego i poprzez teren dawnego „dużego rynku” wrócą na ulicę Armii Krajowej, którą pobiegną do mety umiejscowionej dokładnie tam, gdzie start, czyli przy scenie w CHR Plaza.
    Zanim jednak wybiegną, o godz. 15.30 zaplanowane jest oficjalne otwarcie biegu „Policz się z cukrzycą”, a po nim odbędzie się rozgrzewka, którą ze sceny poprowadzą instruktorzy Fitness Clubu O2
  2. 10 stycznia, czyli w dniu 24 Finału WOŚP, przy CHR Plaza zaparkuje specjalny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, w którym każdy chętny będzie mógł wesprzeć innych tym, co ma najcenniejszego – własną krwią. Ambulans będzie przyjmował krwiodawców w godz. od 11 do 15
  3. Podczas trwania finału Natalia Chwiedziuk, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa, podejmie się próby ustanowienia rekordu Guinnessa w ciągłej resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. I chociaż nie wiemy, czy rekord taki zostanie uznany, podejmujemy się tego zadania, ponieważ takiego wyczynu w Księdze Rekordów Guinnessa jeszcze nie ma :).
    Próba rozpocznie się o godz. 15 i jeśli wszystko się uda, zakończy się o godz. 20. W jej trakcie młodzież wraz z opiekunem zamierzają licytować każdą kolejną minutę resuscytacji. Znalazł się już także sponsor, który zadeklarował 1000 zł (tysiąc złotych) do orkiestrowej puszki za pierwszą godzinę wykonywania tej niecodziennej akcji ratunkowej.

Pozdrawiamy i czekamy na Was!

Janusz Pawul

PS Fanty na orkiestrowe aukcje można zostawiać w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1 (w godzinach przedpołudniowych w sekretariacie MDK, późnym popołudniem i wieczorem w portierni). Za wszystkie fanty będziemy niezmiernie wdzięczni, ale apelujemy do darczyńców, aby na licytację oddawali przedmioty, które mają szansę na znalezienie nabywców.