Brali pieniądze za fikcyjne przeglądy. Chodzi o co najmniej kilkadziesiąt przypadków

Brali pieniądze za fikcyjne przeglądy. Chodzi o co najmniej kilkadziesiąt przypadków
fot. Krzysztof Gwizdała Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i policjanci ze Zgorzelca zatrzymali dwóch diagnostów samochodowych, którzy są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za fikcyjne przeglądy pojazdów.
istotne.pl policja, oszustwo

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie potwierdził, że dwóch mieszkańców Zgorzelca (w wieku 42 i 37 lat), pracujących na stanowiskach diagnostów samochodowych, przyjmowało korzyści majątkowe za fikcyjne przeprowadzenie badania technicznego.

Do tej pory funkcjonariusze wskazali co najmniej kilkadziesiąt przypadków, w których właściciele samochodów osobowych „przechodzili” obowiązkowe coroczne badanie techniczne pojazdów, nie wjeżdżając nawet samochodem na teren stanowiska diagnostycznego. W wielu przypadkach... wystarczał tylko dowód rejestracyjny.

Obaj diagności zostali zatrzymani. Może im grozić do 10 lat odsiadki. Policja zatrzymała też dwóch właścicieli aut, którzy odpowiedzą za wręczenie łapówki.

KWP Wrocław/KPP Zgorzelec/ii