Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami
fot. KPP Zgorzelec W Zespole Szkół w Bogatyni odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
istotne.pl policja, turniej

W turnieju udział wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu zgorzeleckiego. Zawodnicy oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami w pokonywaniu rowerowego toru przeszkód.

W kategorii podstawówek zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolnie-Zdroju (w składzie: Emil Ploch, Jakub Stępień, Marcelina Makarewicz, Karolina Kaczmarczyk). Natomiast rywalizację w kategorii szkół gimnazjalnych wygrała drużyna z Gimnazjum nr 2 w Bogatyni (w składzie: Zuzanna Czerniawska, Dawid Olejniczak, Justyna Sławińska).

Uczestniczące w zawodach drużyny oraz zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

– Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy dużej wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności praktycznych, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów – mówią zgorzeleccy mundurowi.

Współorganizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu. Drużyny, które zajęły I miejsce w swojej kategorii, wezmą udział w regionalnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Jeleniej Górze.

KPP Zgorzelec/ii