Zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy, 59-latkowi może grozić do 15 lat odsiadki

Zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy, 59-latkowi może grozić do 15 lat odsiadki
fot. KPP Zgorzelec Tuż przed świętami funkcjonariusze służb operacyjnych z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wspierani przez policjantów z dolnośląsko-saksońskiej grupy NYSA prowadzili działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej.
istotne.pl policja, narkotyki

Na podstawie wnikliwie prowadzonych obserwacji funkcjonariusze wytypowali posesję, gdzie mogła się odbywać produkcja narkotyków. Ich podejrzenia potwierdziły się – znaleźli tam linię do produkcji metamfetaminy. W chwili gdy funkcjonariusze weszli do środka, urządzenia pracowały, produkując silnie uzależniającą substancję, zwaną też piko.

Mundurowi znaleźli też ukryte w różnych miejscach substancje krystaliczne koloru białego. Już wstępne badania potwierdziły, że była to metamfetamina. Oprócz narkotyków zabezpieczono również prekursory do produkcji środków odurzających.

Policja przechwyciła łącznie kilkaset porcji gotowego narkotyku, który nie trafi już na rynek, a także zatrzymała 59-latka podejrzanego o produkcję środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Podejrzany, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.

KPP Zgorzelec/ii