Smycz zamiast mandatu

Smycz zamiast mandatu
fot. KPP Lubin Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymywali do kontroli kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.
istotne.pl 183 policja, akcja, miasto lubin

Reklama

Jak ważne dla naszego życia i zdrowia jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, wiedzą nawet przedszkolaki. Były już liczne kampanie społeczne dotyczące tego zagadnienia.

Częstą praktyką jest zapinanie pasów przez kierowcę i osobę siedzącą na przednim fotelu pasażera, natomiast osoby siedzące z tyłu bagatelizują ten obowiązek. Problem w tym, że w razie wypadku siła uderzenia lub dachowanie pojazdu mogą sprawić, że osoba niezapięta wypadnie z samochodu lub zrobi krzywdę współpasażerom.

Pomimo licznych informacji w mediach kierowcy i pasażerowie nadal nie stosują się do przepisów. Tylko od początku wakacji lubińscy funkcjonariusze musieli z tego powodu wystawić aż 113 mandatów karnych.

2 sierpnia było jednak inaczej: zatrzymywanym do kontroli kierowcom z niezapiętymi pasami – zamiast mandatu – mundurowi wręczali smycze z napisem „PASY. TO TRZYMA CIĘ PRZY ŻYCIU”.

Reklama