Rzucali niebezpiecznymi przedmiotami w policjantów. 5 pseudokibiców zatrzymanych

Światła policyjne
fot. MZ Policjanci z Lubina i Legnicy w wyniku zdecydowanych działań zapobiegli konfrontacji pseudokibiców w czasie sobotniego meczu piłkarskiego w Lubinie. Zatrzymano 5 chuliganów.
istotne.pl 0 policja, miasto lubin

Reklama

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wraz z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 5 osób podejrzanych o naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, rzucanie w ich kierunku niebezpiecznych przedmiotów, a także zaatakowanie pracowników ochrony oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez tych ostatnich.

Gdy tylko przyjechali kibice Lechii Gdańsk, miejscowi kibole dążyli do konfrontacji z nimi. Zamaskowani chuligani usiłowali zaatakować kolumnę przejeżdżających samochodów. Zdecydowane działania policji zapobiegły bijatyce.

Co więcej, w przerwie meczu zarówno miejscowi, jak i przyjezdni chuligani próbowali przedostać się do sektorów zajmowanych przez sympatyków przeciwnych drużyn. Policjanci i w tym przypadku nie dopuścili do konfrontacji. W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy z Lubina i Legnicy do policyjnego aresztu trafiło 5 pseudokibiców.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu lubińskiego i polkowickiego (w wieku od 20 do 33 lat). Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do identyfikacji i zatrzymania kolejnych chuliganów, którzy naruszyli prawo.

KPP Lubin/ii

Reklama