Kierowca pod wpływem narkotyków uciekał przed policją. Wylądował w rowie

Prędkościomierz
fot. Krzysztof Gwizdała Na oczach policjantów popełnił wykroczenie. Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli, rozpoczął ucieczkę. Swoją brawurową jazdę zakończył w przydrożnym rowie.
istotne.pl 0 policja, narkotyki, miasto lubin

Reklama

We wtorek 11 października, po godz. 15:00, policjanci z lubińskiej drogówki patrolowali drogi powiatu. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ul. Ścinawską zauważyli, jak kierowca Audi z pasa przeznaczonego do jazdy w lewo jedzie na wprost. Natychmiast ruszyli za nim. Dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak, nie zważając ani na pozostałych uczestników ruchu, ani na dawane sygnały, przyśpieszył i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. W okolicach zjazdu do miejscowości Czerniec uciekający stracił panowanie nad samochodem i zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Okazało się, że 24-letni mieszkaniec gminy Lubin uciekał, bo był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama