Przewoził dzieci w fotelikach. A między nimi... ponad 3 tys. porcji marihuany

Przewoził dzieci w fotelikach. A między nimi... ponad 3 tys. porcji marihuany
fot. freeimages.com (Yasson) To miało wyglądać na rodzinny wyjazd. Tata za kierownicą, mama i dwoje małych dzieci w fotelikach. Tak mężczyzna chciał zmylić czujność policjantów.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd, narkotyki

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji zatrzymali na drodze krajowej nr 3 samochód. Jak zawsze w takich przypadkach, poprosili kierującego o dokumenty. W pojeździe, poza kierowcą, była mama oraz dwoje małych dzieci w fotelikach. To miało wyglądać na rodzinny wyjazd. W ten sposób zapewne lubinianin chciał zmylić czujność policjantów. Zdradziło go jednak nerwowe zachowanie.

Co ważne, w tym dniu policjantów na drodze wspierał pies służbowy Lary. Specjalista od wykrywania narkotyków coś wyczuł. Funkcjonariusze przystąpili do szczegółowej kontroli pojazdu. Policyjny pies wskazał na torbę pomiędzy fotelikami. Gdy policjanci sprawdzili jej zawartość, okazało się, że znajduje się w niej marihuana, z której można by przygotować ponad 3 tysiące porcji rynkowych tego narkotyku.

38-letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a sąd – tymczasowo aresztował. Teraz podejrzanemu grozić może kara do 10 lat więzienia.

KPP Lubin/ii