Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
fot. freeimages.com (Rybson) Od kilkunastu lat CK „Muza” jest organizatorem Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku impreza odbędzie się, już po raz 60, 28 lutego o godz. 10:00 w sali kameralnej (wstęp wolny).
istotne.pl konkurs, ck muza lubin

Celem konkursu jest promowanie i propagowanie poezji, inspiracja utalentowanej młodzieży do poszukiwań artystycznych w tej dziedzinie, możliwość prezentacji na profesjonalnej scenie swoich umiejętności oraz poddanie się profesjonalnej ocenie. Konkurs, który jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z terenu powiatu lubińskiego, jest prowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:

  • Turniej Recytatorski – repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę; uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki (do 10 min)
  • Turniej „Wywiedzione ze słowa” – repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, kolaż tekstów), dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem)
  • Turniej Teatrów Jednego Aktora – obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 minut)
  • Turniej Poezji Śpiewanej – repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany.

Jurorzy Eliminacji Powiatowych wskazują osoby, które przechodzą do następnego etapu konkursu – Eliminacji Rejonowych, odbywających się w Legnicy (25 kwietnia).

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 23 lutego (pok. 20).

CK „Muza”/ii