Biegiem uczczą Ojca Świętego

Biegiem uczczą Ojca Świętego
fot. freeimages.com (Ambrozjo) Na drugą edycję Biegu Papieskiego zapisało się i opłaciło startowe już 500 osób! Przypomnijmy, że limit startowy w biegu wynosi 2500 osób. Zgłoszenia do biegu nadal prowadzone są poprzez strony internetowe: www.rcslubin.pl oraz www.super-sport.com.pl.
istotne.pl bieg, rcs lubin

Choć do 26 kwietnia zostało jeszcze trochę czasu, to jednak już dziś Regionalne Centrum Sportowe zaprasza wszystkich miłośników biegania na drugi Bieg Papieski, który poświęcony jest uczczeniu pierwszej rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II. Patronat nad imprezą objął prezydent Miasta Lubina, starosta Powiatu Lubińskiego oraz wójt Gminy Lubin.

Udział w imprezie mogą wziąć zarówno doświadczeni biegacze, jak i ci początkujący. Start II Biegu Papieskiego odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:18 spod ratusza w Lubinie, meta przy kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trasa prowadzi ulicami miasta i wynosi 5400 m.

Wzorem ubiegłego roku odbędą się biegi dodatkowe: bieg przedszkolaków na dystansie 200 m oraz bieg szkolny – dystans 600 m.

W biegu głównym uczestniczyć mogą wszyscy chętni – pod warunkiem wypełnienia oświadczenia o zdolności do biegu. Zawodnicy startujący w Biegu Papieskim otrzymają pakiety startowe zawierające numer, chip, agrafki oraz koszulkę startową.

W trakcie trwania biegu wszyscy uczestnicy zobowiązani są do założenia koszulki i numeru startowego otrzymanych w ramach pakietu. Wpisowe w tym roku wynosi: 20 zł i należy je uiścić na numer konta: BGK 13 1130 1033 0018 8163 6120 0001, Regionalne Centrum Sportowe Sp. z o.o., ul. Odrodzenia 28b, 59-300 Lubin z dopiskiem: opłata startowa – Bieg Papieski, imię i nazwisko. Wpisowe jest bezzwrotne i nie ma możliwości przeniesienia jego na inną osobę.

Na najlepszych zawodników czekają nagrody pieniężne, ponadto trzy pierwsze osoby w kategoriach w klasyfikacji mieszkańców Lubina (kobiety i mężczyźni), w kategorii kobiet i mężczyzn-mieszkańców powiatu lubińskiego oraz w kategorii kobiet i mężczyzn-mieszkańców Gminy Lubin i trzy najlepsze małżeństwa otrzymają pamiątkowe trofea.

Regulamin biegu:

RCS Lubin/ii