Wybrali starostę i zarząd powiatu

Wybrali starostę i zarząd powiatu
fot. Powiat Lubiński Decyzją radnych starostą lubińskim na kolejną kadencję został Adam Myrda. W głosowaniu niejawnym otrzymał on 14 głosów.
istotne.pl wybory, powiat lubiński

– Będzie to na pewno łatwiejsza kadencja. Po pierwsze, dzięki wyborcom otrzymaliśmy większy mandat zaufania, a po drugie, ja i moi zastępcy w zarządzie mamy większe doświadczenie. Chciałbym, żeby w tej kadencji poprawiła się współpraca z gminami, szczególnie z gminą wiejską Lubin i z gminą Ścinawa. Na tym bardzo mi zależy – mówi starosta lubiński Adam Myrda.

Ponadto radni wybrali wicestarostę i członka zarządu. W tej kwestii również nic się nie zmieniło. Starosta, kierując się, jak powiedział zaufaniem i owocną współpracą w poprzedniej kadencji, nominował na wicestarostę Damiana Stawikowskiego, a na członka zarządu Ryszarda Zubkę. Obie kandydatury spotkały się z poparciem większości radnych.

– Zaznaczam, że tak jak w poprzedniej kadencji, wicestarosta i członek zarządu będą pracownikami nieetatowymi, co oznacza, że nie będą oni pobierać wynagrodzenia za pełnienie tych funkcji – dodaje Adam Myrda.

Jedynym etatowym członkiem zarządu powiatu będzie starosta, który zgodnie z podjętą przez radnych uchwałą będzie otrzymywał miesięczne wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5890 złotych brutto oraz dodatek funkcyjny, dodatek specjalny i dodatek za wieloletnią pracę.

Powiat Lubiński/ii