Poszła do kosmetyczki. Auto zaparkowała… na pasach

Kierowca
fot. KPP Lubin Policjanci z wydziału ruchu drogowego baczniej przyglądają się temu, w jaki sposób kierowcy parkują na terenie miasta.
istotne.pl 0 kierowca, policja, bezpieczeństwo, mandat, miasto lubin

Reklama

Skrzyżowanie, przejście dla pieszych, blokowanie wyjazdów czy też innych pojazdów – to nie problem, byleby tylko zaparkować. Tłumaczenie przeważnie takie samo: „ja tylko na chwilę”, „bo mi się śpieszyło”. Tyle że to nie zwalnia o myśleniu o innych. Bezmyślne parkowanie bardzo często stwarza utrudnienia w ruchu, ogranicza widoczność czy tez utrudnia korzystanie pieszym z przejścia. Policjanci stanowczo reagują na takie zachowanie.

Przykład z wczoraj: 42-letnia lubinianka zaparowała swój samochód na przejściu dla pieszych. Po pewnym czasie powróciła. Zapytana o powód nieprzepisowego parkowania, oświadczyła, że... była u kosmetyczki. Dodatkowy koszt wizyty to 300 zł mandatu i 1 punkt karny. Pani uniknęła kolejnych kosztów, gdyż funkcjonariusze odwołali pomoc drogową, która miała odholować źle zaparkowany pojazd.

KierowcaKierowcafot. KPP Lubin

Policjanci z wydziału ruchu drogowego ostrzegają: każde auto zaparkowane nieprzepisowo, które będzie stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym, będzie odholowane na parking, a jego właściciel – poza kosztami odholowania – będzie musiał się jeszcze liczyć z mandatem karnym.

KPP Lubin/ii

Reklama