Lada dzień położą asfalt, Powiat pozyskał 280-tys. dofinansowanie

Znak roboty na drodze
fot. Wikimedia Commons Zgodnie z zapowiedziami na drodze powiatowej Siedlce – Ręszów położona zostanie wierzchnia warstwa asfaltu. Prace budowlane rozpoczną się lada dzień.
istotne.pl 0 remont, umwd, inwestycja, powiat lubiński, miasto lubin

Reklama

Powiat Lubiński na dokończenie remontu tej drogi, który z przyczyn finansowych kilka lat temu nie został zakończony, pozyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 280 tysięcy złotych.

– 19 listopada Powiat przekazał plac budowy firmie, która wygrała przetarg. Zgodnie z umową będą mieli oni 14 dni na położenie warstwy asfaltu – mówi Tomasz Rosik, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Przypomnijmy, że dofinansowanie to Powiat otrzymał dość późno, bo dopiero w październiku. Konieczne więc było niezwłoczne przeprowadzenie procedury przetargowej i wyłonienie wykonawcy. W przeciwnym razie pieniądze musiałyby zostać zwrócone do Urzędu Marszałkowskiego.

Wierzchnia warstwa asfaltu zostanie położona na trzykilometrowym odcinku drogi. Wartość całej inwestycji to ponad pół miliona złotych.

Powiat Lubiński/ii

Reklama