Nie zapisałeś się jeszcze na Bieg Papieski? Możesz to zrobić metodą tradycyjną

Nie zapisałeś się jeszcze na Bieg Papieski? Możesz to zrobić metodą tradycyjną
fot. RCS Lubin Regionalne Centrum Sportowe informuje, że biuro zawodów 24 i 25 kwietnia czynne będzie w godzinach od 16:00 do 20:00, a usytuowane z tyłu Hali Widowiskowo-Sportowej, na małej salce treningowej.
istotne.pl bieg, rcs lubin

Wszystkie osoby, które nie zdążyły zapisać się elektronicznie, nadal mają możliwość wystartowania w biegu. Wystarczy przyjść do biura zawodów i zapisać się metodą tradycyjną.

W niedzielę 26 kwietnia biuro zawodów usytuowane w Liceum Salezjańskim czynne będzie w godzinach od 16:00 do 17:30.

Data 26 kwietnia zbliża się wielkimi krokami. RCS zaprasza wszystkich miłośników biegania na drugi Bieg Papieski, który poświęcony jest uczczeniu pierwszej rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II. Patronat nad imprezą objął prezydent Miasta Lubina, starosta Powiatu Lubińskiego oraz wójt Gminy Lubin.

– Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących. Start II Biegu Papieskiego odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:18 spod Ratusza w Lubinie, meta przy kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trasa prowadzi ulicami miasta i wynosi 5400 m – wyliczają organizatorzy wydarzenia.

Podobnie jak w ubiegłym roku, odbędą się biegi dodatkowe: bieg przedszkolaków na dystansie 200 m oraz bieg szkolny – dystans 600 m.

W biegu głównym uczestniczyć mogą wszyscy chętni (pod warunkiem wypełnienia oświadczenia o zdolności do biegu). Zawodnicy otrzymają pakiety startowe zawierające numer, chip, agrafki oraz koszulkę startową. W trakcie trwania biegu wszyscy uczestnicy zobowiązani są do założenia koszulki i numeru startowego.

Wpisowe w tym roku wynosi 20 zł i należy je uiścić na numer konta:
BGK 13 1130 1033 0018 8163 6120 0001
Regionalne Centrum Sportowe Sp. z o.o.
ul. Odrodzenia 28b
59-300 Lubin
z dopiskiem: opłata startowa – Bieg Papieski, imię i nazwisko.

Wpisowe jest bezzwrotne i nie ma możliwości przeniesienia go na inną osobę.

BiegBiegfot. RCS Lubin
BiegBiegfot. RCS Lubin

Na najlepszych zawodników czekają nagrody pieniężne, ponadto trzy pierwsze osoby w klasyfikacji mieszkańców Lubina (kobiety i mężczyźni), mieszkańców powiatu lubińskiego oraz Gminy Lubin i trzy najlepsze małżeństwa otrzymają pamiątkowe trofea.

Co więcej, każdy z uczestników, który ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy medal.

RCS Lubin/ii