Grozili kobiecie siekierą i włamali się do domu, gdy domownicy spali

Grozili kobiecie siekierą i włamali się do domu, gdy domownicy spali
fot. freeimages.com (gradient) Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóm z nich grozi do 15 lat więzienia, jeden zaś może trafić za kratki nawet na 10 lat.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali trzech mieszkańców Chocianowa (w wieku 22, 23 i 24 lat). Mężczyźni podejrzani są o dokonanie rozboju z użyciem siekiery oraz o kradzież z włamaniem.

Do obu zdarzeń doszło w grudniu ub.r. Najpierw sprawcy okradli lokal w Lubinie. Gdy jeden z nich dostał się do wnętrza, zagroził pracującej tam kobiecie siekierą i zażądał wydania utargu. Potem sprawcy zbiegli. Kolejne przestępstwo to włamanie do domku jednorodzinnego. Włamywacze ukradli portfel oraz telefony komórkowe. Warto dodać, że właściciele obiektu byli wtedy na miejscu, tyle że... spali.

Jak ustalili policjanci, rozboju dokonał 23-latek wraz z ze swoim 22-letnim kompanem. Ten pierwszy brał również udział w kradzieży z włamaniem, w tym zaś przestępstwie pomagał mu 24-latek.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, za rozbój – do piętnastu.

KPP Lubin/ii