Przekazali Betlejemskie Światło pokoju mieszkańcom Lubina

Msza
fot. D. Hadała/R. Kobyłecki 21 grudnia lubińscy harcerze przekazali mieszkańcom miasta Betlejemskie Światło Pokoju podczas mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
istotne.pl 0 religia, światło pokoju, zhp bolesławiec, miasto lubin

Reklama

Przed mszą w auli Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego odbył się II Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyło 12 gromad i drużyn ze Ścinawy, Rudnej i Lubina. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a najlepsi także puchary. Nagrody ufundowały: Urząd Miejski w Lubinie oraz Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Po przekazaniu Światła Pokoju kadra harcerska spotkała się na wigilii instruktorskiej, podczas której wszyscy, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie serdeczne życzenia. Na koniec komendant Hufca hm. Łukasz Nowicki podziękował wszystkim za zaangażowanie i aktywność, podsumował mijający rok i przedstawił plany na kolejny.

Światło PokojuŚwiatło Pokojufot. D. Hadała/R. Kobyłecki
Światło PokojuŚwiatło Pokojufot. D. Hadała/R. Kobyłecki
Światło PokojuŚwiatło Pokojufot. D. Hadała/R. Kobyłecki

– Serdeczne podziękowania za pomoc w organizację tak złożonego przedsięwzięcia kierujemy dla księży salezjan z Lubina, a w szczególności do ks. Dariusza Kułana, ks. Ludwika Grafa oraz ks. Tomasza Rutkowskiego, dzięki którym wszystko mogło się odbyć w tak uroczystej atmosferze – mówi hm. Łukasz Nowicki.

Łukasz Nowicki/ii

Reklama