Uciekając przed policją, wspiął się na 9 piętro wieżowca. Po balkonach

Policja kogut światła
fot. Krzysztof Gwizdała W ręce policjantów wpadł 25-letni lubinianin, podejrzany m.in. o usiłowanie kradzieży z włamaniem.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, kradzież, włamanie, miasto lubin

Reklama

Zdarzenie miało miejsce 21 września, ok. 5:00. Dyżurny lubińskiej policji otrzymał informację o tym, że po jednym z balkonów wieżowca na osiedlu Przylesie chodzi ktoś obcy. Zgłaszający przypuszczali, że chce ukraść rower.

Patrol udał się na miejsce. Funkcjonariusze zauważyli 25-letniego lubinianina na balkonie jednego z mieszkań na pierwszym piętrze. Gdy zaś ten spostrzegł mundurowych, zaczął w nich rzucać różnymi przedmiotami i wspinać się – po balkonach – w górę.

W ten sposób dotarł aż na dziewiąte piętro. Włamał się do mieszkania i wszedł do środka. Tam został zatrzymany. Wewnątrz spał jeden z lokatorów, o włamaniu dowiedział się od funkcjonariuszy.

25-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut groźby bezprawnej wobec policjantów i usiłowania kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna był znany lubińskim śledczym. Usłyszał jeszcze dwa zarzuty: rozboju (sierpień br. w salonie gier; przemocą doprowadził pracownicę salonu do stanu bezbronności, a potem ukradł pieniądze) oraz wymuszenia rozbójniczego (w jednym z mieszkań chciał ukraść konsolę do gier oraz gry; kobieta próbowała mu przeszkodzić, wtedy 25-latek ponownie użył siły).

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 25-latka.

KPP Lubin/ii

Reklama