Zmiana przebiegu drogi powiatowej w Chróstniku

Zmiana przebiegu drogi powiatowej w Chróstniku
fot. Powiat Lubiński Droga powiatowa przebiegająca przez Chróstnik, prowadząca od strony Legnicy w kierunku Krzeczyna Wielkiego i Lubina, całkowicie zmieni swój przebieg.
istotne.pl inwestycja, droga

W przyszłym roku kierowcy będą mogli korzystać z nowego objazdu. Zarząd Powiatu w Lubinie podpisał z inwestorem porozumienie dotyczące planowanej zmiany przebiegu tej drogi już w lipcu zeszłego roku, a kilka dni temu władze powiatu przyjęły projekt przebudowy, który będzie podstawą do wydania zgody na realizację tej inwestycji.

– Podjęcie przez zarząd decyzji o zmianie przebiegu tej drogi niesie za sobą same korzyści. W ten sposób możemy wesprzeć jednego z największych naszych lokalnych inwestorów, na czym skorzystają przede wszystkim mieszkańcy. Zabytkowy pałac zostanie oddzielony od ruchliwej i wąskiej drogi, a kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka drogi, który znacznie ułatwi poruszanie się na tym odcinku – mówi Damian Stawikowski, wicestarosta lubiński.

Nowy odcinek drogi będzie miał 450 metrów długości, a jezdnia – 7 metrów szerokości, po 3,5 na każdy pas ruchu. W ciągu drogi powstaną obustronne chodniki, oświetlenie i przystanek autobusowy w formie pętli obsługującej pasażerów w dwóch kierunkach ruchu.

Inwestor Dariusz Miłek, obecny właściciel pałacu w Chróstniku, w pełni sfinansuje tą inwestycję (szacuje się, że będzie ona kosztować ok. 4 mln zł), która jednocześnie umożliwi mu ukończenie prac związanych z odbudową naszego lokalnego zabytku.

Powiat Lubiński/ii