Bił żonę, wyzywał, poniżał przy dzieciach. Próbowała się zabić. Grozi mu do 5 lat więzienia

Kobieta
fot. freeimages.com (glendali) 44-letni górnik z Lubina oskarżony jest o znęcanie się nad żoną, którego skutkiem była próba samobójcza. Rozprawa odbędzie się przed lubińskim Sądem Rejonowym.
istotne.pl 0 prokuratura, sąd, znęcanie się, miasto lubin

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Lubinie oskarżyła 44-letniego lubinianina o znęcanie się na żoną, którego skutkiem było targnięcie się przez pokrzywdzoną na własne życie. Do znęcania dochodziło w okresie od sierpnia ub.r. do 13 kwietnia 2014 r. Oskarżony pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał żonę, a także poniżał ją w obecności wspólnych dzieci. Co więcej, szarpał kobietę, naruszał jej nietykalność cielesną i groził pozbawieniem życia.

W lutym br. sąd rozwiązał małżeństwo stron przez rozwód, orzekając o winie oskarżonego. Mimo to byli małżonkowie nadal zamieszkiwali razem, a psychiczne dręczenie ze strony oskarżonego stawało się dla pokrzywdzonej coraz bardziej dotkliwe.

Nie mogąc wytrzymać panującej sytuacji, 13 kwietnia kobieta targnęła się na swoje życie. Na szczęście dość szybko przewieziono ją do szpitala. Gdy doszła do siebie fizycznie, wpadła w depresję i na pewien czas trafiła do szpitala psychiatrycznego.

Po próbie samobójczej rodzina pokrzywdzonej złożyła zawiadomienie o przestępstwie. 44-latek został zatrzymany. Nie przyznał się do winy. Twierdził, że to właśnie była żona nadużywa alkoholu i że to ona go wyzywa.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, nakaz opuszczenia lokalu, w którym 44-latek mieszkał z pokrzywdzoną, a także zakaz zbliżania się do niej i kontaktowania się.

Oskarżonemu 44-letniemu górnikowi grozi kara do 5 lat więzienia. Rozprawa odbędzie się przed lubińskim Sądem Rejonowym.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii

Reklama