Mercedesem staranował barierki przy pasach, staruszka trafiła do szpitala

Auto
fot. KPP Lubin 20-latek z powiatu bydgoskiego stracił prawo jazdy. Sprawa będzie mieć swój finał w sądzie.
istotne.pl 183 policja, wypadek, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło w czwartek 27 lutego, na ulicy Legnickiej w Lubinie, w okolicach przejścia dla pieszych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, zauważywszy zbliżającą się do przejścia dla pieszych starszą kobietę, zatrzymała swój pojazd, aby ustąpić pieszej pierwszeństwa.

W tym samym kierunku poruszał się 20-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który kierował samochodem osobowym marki Mercedes. Mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go volkswagenem, zjechał na prawą stronę i uderzył w barierki znajdujące się przy pasach. 79-letnia lubinianka, która tam stała, została ranna; trafiła do szpitala.

– 20-latek stracił już swoje prawo jazdy. Tłumaczył policjantom, że nie widział stojącej przed pasami pieszej. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Jego sprawą zajmie się teraz sąd – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

I dodaje:

Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

W związku z tym apelujemy do kierowców o zmniejszenie prędkości i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki.

Chrońmy swoje życie i swoich najbliższych – bo mamy je tylko jedno.

Reklama