Bankowiec oszukał niepełnosprawnego klienta. Straty sięgają 155 tys. zł

Bankowiec oszukał niepełnosprawnego klienta. Straty sięgają 155 tys. zł
fot. Krzysztof Gwizdała 36-latkowi grozić może kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, oszustwo

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 36-letni mężczyzna zatrudniony w jednym z lubińskich banków bezprawnie wykorzystywał dane klienta placówki – niepełnosprawnego mieszkańca powiatu lubińskiego.

Podejrzany zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się podrobionymi dokumentami. Mężczyzna działał w ten sposób co najmniej przez kilka miesięcy, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucji finansowej, w której pracował, i jej klienta, i to na blisko 155 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili również, że 36-latek usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem tego samego banku, tym razem na blisko 171 tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. Policjanci publikują wizerunki osób występujących w prowadzonym postępowaniu, prosząc o informacje, które mogą pomóc w ich identyfikacji i zatrzymaniu. KPP Lubin:

Informacje można zgłaszać pod numerem telefonu 76 840 62 41 lub 76 840 62 00. Sprawcy działali na terenie Lubina, Warszawy i Pruszkowa.

Podejrzany 36-latek usłyszał już zarzuty. Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara od pół roku do nawet 8 lat pozbawienia wolności.