Druk DTG w Twojej firmie – do czego go wykorzystać?

Druk DTG w Twojej firmie – do czego go wykorzystać?
fot. Orion Jeżeli prowadzisz firmę, w pewnym momencie może pojawić się potrzeba przygotowania gadżetów firmowych, które będziesz dystrybuować na targach czy wśród pracowników. Przy produkcji zaledwie kilku sztuk, możesz nie zwracać uwagi i nie tracić czasu na porównywanie ofert z różnych miejsc.
istotne.pl drukarnia, ubranie

Jednak jeżeli interesuje Cię produkcja dużo większego nakładu, powinieneś poczytać nieco więcej na temat możliwości i rodzaju nadruków. Jednym z nich jest druk DTG (dowiedz się więcej na colory.pl/druk-dtg/), który możesz wykorzystać w produkcji gadżetów reklamowych, ale nie tylko. Co powinieneś o nim wiedzieć?

Czym jest druk DTG?

Wiele osób, które stoi przed wyborem: druk DTG czy sitodruk, ma problemy z podjęciem decyzji lub w ostatecznym rozrachunku wybiera rozpowszechniony sitodruk. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to idealny wybór. Druk DTG to skrót od Direct To Garment – nadruków wykonywanych bezpośrednio na materiale, a następnie specjalnie utwardzanych. To jednak nie jedyny czynnik, który różni taki wydruk od wydruków realizowanych w technice sitodruku.

Warto wspomnieć, że drukarnia cyfrowa DTG może wykonać koszulki już od jednej sztuki. Sitodruk wymaga sporych nakładów, które mogą nie wydawać się jasne na pierwszy rzut oka – przygotowania dodatkowych matryc do nadruków to koszt i czas oczekiwania. W przypadku, kiedy zależy nam na przyspieszonym czasie realizacji, może być to spora przeszkoda. 

Niektórzy uważają, że za wygodą druku DTG idzie fatalna jakość wydruku lub bardzo słabe wykonanie, które wręcz odpada po szóstym praniu. Nic bardziej mylnego! Nadruki wykonane metodą DTG nie pękają, nie kruszą się i nie odpadają, a dodatkowo są miłe w dotyku. Nie sprawiają, że materiał kurczy się w miejscu nadruku, nie ściągają także materiału. 

Za drukiem DTG stoi wiele zalet, które mogą zmienić naszą decyzję o wybranej metodzie nadruku produktów, na jakich nam zależy. 

Druk DTG – przykłady realizacji

Ze względu na ogromną elastyczność oferowaną przez nadruki DTG, możliwości wykorzystania takiego druku w firmie są niemal nieograniczone. Jak to wykorzystać?

Nadruki DTG świetnie sprawdzą się jako narzędzie dla prezentów okolicznościowych, na przykład wydruk śmiesznej koszulki dla solenizanta lub nowego pracownika. Wykorzystując DTG i możliwości nadruku nawet na jednej sztuce, oszczędzamy czas i pieniądze, mile zaskakując pracowników.

Druk DTG przyda się także w momencie potrzeby realizacji zaledwie kilku sztuk odzieży ze specjalnym, dedykowanym nadrukiem. Firmy często decydują się na taką praktykę na przykład podczas targów branżowych, kiedy to pracownicy firmy występują jako jej reprezentanci i zakładają koszulki, które nawiązują do danej konferencji. Jeżeli taka koszulka nie przyda się w przyszłości, bo zbyt konkretnie nawiązuje do danego wydarzenia, to nie powinieneś produkować ich zbyt wiele. Potrzebujesz kilku sztuk? Nie wydawaj pieniędzy na wykonanie specjalnej matrycy, której nie użyjesz ponownie.

Druk DTG przyda się również przy przygotowywaniu specjalnych nadruków na urodziny firmy, imieniny klienta czy prezenty świąteczne. Takie spersonalizowane nadruki sprawią, że pracownicy, klienci czy partnerzy biznesowi jeszcze bardziej utożsamią się z Twoją marką, a jej rozpoznawalność będzie jedynie wzrastać. Biorąc pod uwagę fakt, że możesz wyprodukować nawet jedną sztukę, to zdecydowanie opcja do wypróbowania. Powodzenia!

tekst zlecony