Jest pierwsza kobieta-komendant policji na Dolnym Śląsku!

Jest pierwsza kobieta-komendant policji na Dolnym Śląsku!
fot. KPP Lubin Z wykształcenia Joanna Cichla jest doktorem nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
istotne.pl policja

Nadkom. dr Joanna Cichla służbę w policji rozpoczęła 20 listopada 1999 r. jako aplikantka w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach. Przez prawie cały okres kariery zawodowej związana była z pionem kryminalnym. Od marca 2013 roku komendant Cichla pełniła różne funkcje kierownicze w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie; była szefową ds. Nieletnich i Patologii w Wydziale Prewencji, a następnie zastępczynią naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą.

W uznaniu szerokiej wiedzy zawodowej, uzdolnień menadżerskich i doświadczenia w zarządzaniu i kierowaniu zespołami ludzkimi w styczniu 2017 roku policjantce powierzono obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego policji w Polkowicach.

1 lipca br. została – jako doświadczony oficer policji o niezwykle szerokich kompetencjach – szefową Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Joanna Cichla jest z wykształcenia doktorem nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończyła również studia w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, kierunek: zarządzanie. Ponadto jest pedagogiem i socjoterapeutą. Na co dzień współpracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi doznającymi przemocy.