Podejrzewali handel narkotykami. Okazało się, że chodziło o... popularną zabawę

Podejrzewali handel narkotykami. Okazało się, że chodziło o... popularną zabawę
fot. freeimages.com (Maja Piskorska) Podjechał autem, wyjął coś spod leżącego kamienia. Zaniepokojony lubinianin zadzwonił na policję. Funkcjonariusze, jadąc na miejsce, podejrzewali handel narkotykami.
istotne.pl policja

Do zdarzenia doszło 2 lutego. Około godz. 17.00 oficer dyżurny lubińskiej policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Zaniepokojony mieszkaniec Lubina poinformował, że na jeden z parkingów w mieście podjechał samochód osobowy marki Mazda. Wysiadł z niego mężczyzna, który następnie podszedł do leżącego kamienia, podniósł go, wyciągnął spod niego jakiś przedmiot i schował to do kieszeni. Następnie zakrył wszystko liśćmi i odłożył kamień.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, podejrzewali, że będą mieli do czynienia z handlem środkami odurzającymi. Jak się jednak okazało, na miejscu pod kamieniem znaleźli tylko pudełko z małymi zabawkami.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zorientowali się wówczas, że mają do czynienia z grą geocaching. Jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS.

– Policja lubińska dziękuje za czujność mieszkańców naszego miasta, choć tym razem, na szczęście, okazała się to tylko niewinna zabawa – podsumowują mundurowi.

KPP Lubin/ii