Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Rudna

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Rudna
fot. Gmina Rudna Uczniowie i przedszkolaki z całej gminy wraz z nauczycielami świętowali Dzień Edukacji Narodowej.
istotne.pl 0 dzień edukacji narodowej, gmina rudna, miasto lubin

Reklama

– To dzień wdzięczności za trud, jaki nauczyciele wkładają w nauczanie naszych dzieci. Warto im za to podziękować – zaznaczył Władysław Bigus, wójt Gminy Rudna. Podczas uroczystości nie brakowało ciepłych słów i podziękowań uczniów.

A jest za co dziękować. Wyniki egzaminów w ZS w Chobieni są średnio wyższe o 20% od wyników wojewódzkich. Szkoła ma na koncie liczne nagrody za naukowe i sportowe osiągnięcia uczniów. – To wspólny sukces nauczycieli, uczniów i rodziców. Nauczyciele odgrywają w naszym życiu konkretną rolę, jako przewodnicy po krainie wiedzy. Jednak w swojej pracy wspierani są każdego dnia przez innych pracowników szkoły. Dzięki tej symbiozie nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki w nauce, a my wiemy, że kierunek kształcenia obrany przez nas jest właściwy – mówił Roman Kuziak, dyrektor ZS w Chobieni.

Zespół Szkół w Rudnej może również pochwalić się znakomitym zapleczem sportowym i lokalowym. Uczniowie rozwijają tutaj swoje pasje, osiągając wysokie sportowe wyniki. Bardzo dobra baza lokalowa i odpowiednio wyposażone pracownie to główne atuty placówek szkolnych w Gminie Rudna. – Rozwój oświaty w naszej gminie zawsze będzie działaniem priorytetowym. Nasze dzieci i młodzież otrzymują bardzo dobry start w dorosłość i mocne wsparcie od swoich nauczycieli – dodaje Władysław Bigus.

Trud i poświęcenie nauczycieli zostały docenione przez Gminę Rudna. 14 nauczycieli zostało oficjalnie wyróżnionych przez wójta za swoją pracę i wysiłek.

Gmina Rudna/ii

Reklama