Dwa wypadki na krajowej trójce, siedem osób w szpitalu

Dwa wypadki na krajowej trójce, siedem osób w szpitalu
fot. KPP Lubin Lubińscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło na krajowej trójce. W tych zdarzeniach zostało poszkodowanych siedem osób, w tym kilkumiesięczne dziecko.
istotne.pl policja, wypadek

Do pierwszego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 3 w kierunku Polkowic, w okolicach zjazdu na Oborę. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, kierujący autobusem prawdopodobnie omijał przeszkodę i w tym celu zmienił pas ruchu, w wyniku czego doszło do zderzenia z Seatem. A kierująca Volkswagenem uderzyła w tył Seata. Kierujące Seatem i Volkswagenem zostały przewiezione do szpitala, w autobusie nikt nie odniósł obrażeń.

Gdy policjanci wykonywali czynności na miejscu pierwszego zdarzenia, otrzymali informację o kolejnym, do którego doszło również na krajowej trójce. W następnym wypadku ucierpiało 5 osób, w tym kilkumiesięczne dziecko.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszyscy uczestnicy jechali w tym samym kierunku. Z nieustalonej na tę chwilę przyczyny doszło do zderzenia trzech samochodów: Volvo, Mazdy i Opla. Kierowca Volvo został przewieziony do szpitala. Oplem podróżował mężczyzna wraz z dwiema kobietami oraz kilkumiesięcznym dzieckiem. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

KPP Lubin/ii