Chobienia: Kraina miodem płynąca

Chobienia. Kraina miodem płynąca
fot. Gmina Rudna Fanatycy pszczelarstwa i miłośnicy miodu spotkali się po raz drugi na Gminnym Święcie Miodu w Domu Kultury w Chobieni.
istotne.pl 0 gmina rudna, chobienia, miasto lubin

Reklama

Mieszkańcy gminy Rudna mieli okazję posmakować różnych gatunków miodu oraz zobaczyć proces jego wytwarzania, jaki zademonstrował inicjator imprezy Remigiusz Reszka. – Pszczelarstwo to przede wszystkim pasja, która wymaga czasu i cierpliwości, ale jej efekty są nadzwyczaj słodkie – mówi R. Reszka.

O zaletach i walorach smakowych miodu na swoich stoiskach informowali lokalni pszczelarze. – Miód pomaga na wszystkie dolegliwości. Gryczany sprawdzi się przy chorobach układu krążenia, lipowy jest dobrym lekarstwem na górne i dolne drogi oddechowe, miód akacjowy pomoże przy przeziębieniu, a rzepakowy przy chorej wątrobie – przekonuje Wacław Cidyło, wiceprezes Koła Pszczelarzy Rudna i pszczelarz od 45 lat.

Imprezie towarzyszyła konferencja szkoleniowa, którą poprowadził pasjonat pszczelarstwa Sławomir Trzybiński, oraz gry i zabawy dla najmłodszych uczestników.

Gminne Święto zostało zorganizowane przez Koło Pszczelarzy Rudna Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej i wójta Gminy Rudna.

Gmina Rudna/ii

Reklama