„Wszystko przez judasza” – komedia kryminalna Andrzej Balla w CTiK Ścinawa

Plakat
fot. CTiK Ścinawa Do czego służy mały otwór w drzwiach? W tej sztuce znajdziecie odpowiedź na to przekorne pytanie.
istotne.pl 0 teatr, ctik ścinawa, miasto lubin

Reklama

Perypetie dwóch małżeńskich par mieszkających na tym samym piętrze, wiedzione komediowym korowodem, złożonym z zabawnych i błyskotliwych dialogów. Anatomia wścibstwa, zazdrości, zdrady i chciwości. Matematyka perfidii, pomysłowości, hipokryzji i egoizmu. Świat naukowców kontra świat artystów.

Piotr, Ada, Karol i Hanna – postaci ciekawie zarysowane i niebanalne w sieci dziwnych, wręcz nieoczekiwanych sekwencji i powiązań. Komedia z filozoficznym przesłaniem, traktująca o ludzkich słabościach, niezależnych w tym wypadku od intelektu i zdolności człowieka. Wszyscy jesteśmy wystawiani nieustannie na pokusy i zazwyczaj bywamy wobec nich bezsilni. Wartka intryga z zaskakującym epilogiem. Jest tu też Szekspir i Tarantino. I to dosłownie. Po obejrzeniu tej sztuki inaczej spojrzycie na sąsiadów, być może i wymienicie drzwi. Konwencja tej sztuki to oczywiście kryminał. Czarny jak humor.

Obsada (wymiennie): Katarzyna Cichopek, Joanna Kurowska, Magda Wójcik, Anna Korcz, Katarzyna Jamróz, Olga Borys, Alicja Kwiatkowska, Karol Strasburger, Jacek Fedorowicz, Maciej Damięcki, Piotr Szwedes, Artur Dziurman.

Przedstawienie odbędzie się 9 grudnia w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Początek o 18:30. Bilety kosztują 48 zł. Więcej informacji pod numerem tel. 76 845 79 17.

CTiK Ścinawa/ii

Reklama