Informacja od mieszkańca + szybka reakcja = włamywacze w policyjnym areszcie

Łom
fot. freeimages.com (Richard Dudley) Pod osłoną nocy i przy użyciu łomów próbowali włamać się do kiosku. Zostali zauważeni przez mieszkańca Lubina.
istotne.pl 0 policja, miasto lubin

Reklama

23 czerwca, około godz. 2:30, do dyżurnego lubińskiej policji zadzwonił mieszkaniec Lubina, który poinformował funkcjonariusza, że widział dwóch mężczyzn włamujących się do kiosku w centrum miasta.

Natychmiast udały się tam patrole z Wydziału Prewencji. Funkcjonariusze zauważyli włamywaczy. Ci zaś, gdy zorientowali się, że na miejscu pojawili się policjanci, zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani po pościgu i trafili do policyjnego aresztu.

Dwóch mężczyzn (w wieku 45 i 48 lat) „na gościnne występy” przyjechało z woj. śląskiego. Wyposażeni w łomy chcieli sforsować drzwi kiosku, a następnie go okraść. Plan się nie powiódł, i to dzięki właściwej postawie lubinianina.

Teraz dwaj mieszkańcy Śląskiego odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Obaj byli już karani za podobne przestępstwa.

KPP Lubin/ii

Reklama