Koncert zespołu The Mohers Band w Klubie Pod Muzami

The Mohers Band
fot. The Mohers Band/CK Muza The Mohers Band powstał w październiku 2007 r. Można powiedzieć, że jest to rodzinna kooperacja, ponieważ zespół założył Kuba Chomiak (gitarzysta) wspólnie ze swoim wujkiem Rafałem Duszyńskim (basista).
istotne.pl 0 koncert, ck muza lubin, miasto lubin

Reklama

Jak mówią sami członkowie:

Różnica temperamentów oraz zróżnicowane gusta muzyczne członków bandu sprawiły, że muzyka zespołu nie jest tylko bluesowa czy też tylko rockowa. Jest to mieszanka, wypadkowa naszych preferencji, upodobań czy też fascynacji muzycznych.

Od pierwszych dźwięków słychać fascynacje rockiem lat 70. okraszone bluesowymi nutami i nurtem southern rocka. Zespół od samego początku nie trzymał się sztywno żadnych ram. Ta sama zasada dotyczyła poszczególnych członków grupy, którzy często się zmieniają, czyniąc z Mohersów zespół jamowy. Niewątpliwie jest to zaleta, gdyż każdy członek zespołu zawsze wnosił coś nowego od siebie.

Mocną stroną zespołu od zawsze była sekcja rytmiczna i gitarowe brzmienie, które przez te kilka lat grania stało się wizytówką zespołu na Dolnym Śląsku. Zespół ma za sobą kilkadziesiąt mniejszych i większych koncertów. Grał koncerty z gościnnym udziałem wielu znanych muzyków (Sławek Sobieski, Jurek Styczyński, Darek Kozakiewicz, Jacek Krzaklewski, Krzysztof Wałecki). Jest laureatem nagród na festiwalach Blues nad Bobrem i Blues nad Odrą.

Zespół gra swoje kompozycje, ale nie stroni również od coverów, które uświetniają każdy ich koncert. W ich muzyce słychać wpływy takich zespołów i muzyków jak: Allman Brothers Band, Gov’t Mule, Dżem, Cree, Breakout, Obstawa Prezydenta, Eric Clapton, Derek Truck, Tadeusz Nalepa i wielu innych. Na koncertach można również usłyszeć utwory tych artystów w wykonaniu zespołu.

W 2015 r. lider zespołu Rafał Duszyński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Zgodnie z jego wolą jednak zespół postanowił kontynuować działalność. Grupę opuścił również Kamil Kulczycki – dotychczasowy wokalista. Trzon zespołu obecnie tworzy Kuba Chomiak wraz z drugim gitarzystą i frontmanem Michałem Stępniem. W przyszłym roku Mohersi będą obchodzić 10-lecie istnienia.

W „Muzie” zagrają w składzie: Michał Stępień – wokal, gitara; Kuba Chomiak – gitara; Wiesław Markowsi – bas i Wojtek Obajda – perkusja.

Antałek został założony przez Adriana Bielskiego i Jakuba Regulskiego. Grają szeroko pojęte odmiany rocka, hard rocka i bluesa. Inspirują się różnymi gatunkami muzycznymi, dlatego w ich twórczości można odnaleźć również wpływy jazzu, indie rocka, a nawet metalu. Mimo młodego wieku, członkowie zespołu mają spore doświadczenie muzyczne. Każdy z nich ma na swoim koncie przygody w różnych formacjach muzycznych. Antałek występuje w pubach, na prezentacjach szkół i ognisk muzycznych, przeglądach, konkursach, festiwalach i w szkołach.

Zespół stara się maksymalnie wykorzystać swoje umiejętności, potencjał i wizję muzyczną, aby rozwijać swoją pasję. Skład: Adrian Bielski – wokal/harmonijka/autor tekstów; Oskar Balul – gitara; Brian Wojcieszak – gitara basowa; Kuba Regulski – perkusja.

Klub Pod Muzami zaprasza 4 marca, godz. 19:30. Bilety: 10 zł (15 zł w dniu koncertu).

CK Muza/ii

Reklama