Pijani mężczyźni w kominiarkach wtargnęli do domu i grozili pistoletem na kulki

bandyta-kominiarka
fot. www.sxc.hu (tomskydive) Do jednego z domów na terenie powiatu lubińskiego wtargnęło czterech mężczyzn. Grożąc jednemu z domowników przedmiotem przypominającym broń, zażądali wydania rzeczy rzekomo należących do nich. Gdy swojego celu nie osiągnęli, uciekli.
istotne.pl 0 policja, miasto lubin

Reklama

Pokrzywdzona osoba o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego lubińskiej policji, a ten na miejsce skierował policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej.

Funkcjonariusze na miejscu przystąpili do ustalania okoliczności całego zdarzenia. Wówczas wtargnęli tam ponownie mężczyźni w kominiarkach. U jednego z nich policjanci zauważyli przedmiot przypominający broń. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany. Pozostali uciekli na zewnątrz.

Jeden ze sprawców, trzymając w ręce niebezpieczny przedmiot, ruszył w kierunku policjanta. Ten kilkakrotnie wezwał go do odrzucenia przedmiotu. Sprawca nie reagował i zamachnął się na funkcjonariusza. Dopiero strzał ostrzegawczy skutecznie ostudził zapał agresora.

Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu lubińskiego (w wieku od 23 do 28 lat). W chwili zatrzymania cała czwórka była pijana. Policjanci zabezpieczyli również broń, którą okazał się... pistolet na plastikowe kulki.

Teraz podejrzanym może grozić do 3 lat odsiadki.

KPP Lubin/ii

Reklama