Pierwszy dzwonek

Pierwszy dzwonek
fot. Gmina Rudna 1051 uczniów gminy Rudna rozpoczęło naukę w nowym roku szkolnym 2015/2016. Do pierwszych klas poszło 134 dzieci.
istotne.pl edukacja, gmina rudna, władysław bigus

Nowością jest większa liczba klas o profilu sportowym w Zespole Szkół w Rudnej oraz przeprofilowanie, na prośbę rodziców, nauczania języka angielskiego od pierwszej klasy jako języka wiodącego. Językiem uzupełniającym będzie j. niemiecki.

– W naszej szkole ważne są zajęcia sportowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, kształtując ich hart ducha, dyscyplinę i pracowitość. Od września rozszerzamy ofertę o dodatkowe zajęcia karate z wykwalifikowanym trenerem. Ruszamy także z nową klasą sportową o profilu piłka nożna – informuje Zbigniew Grabowski, dyrektor Zespołu Szkół w Rudnej.

W Chobieni tradycyjnie uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności gry w unihokeja oraz badmintona. Obie placówki planują jeszcze bardziej efektywną pracę z uczniami i rodzicami, co przekłada się nie tylko na wyniki nauczania, ale przede wszystkim tworzy wokół obu szkół naturalne centra edukacji, rodzinnej rekreacji oraz działalności kulturalnej.

– Zespoły szkół i przedszkoli są dla gminy ważnym elementem kreowania społeczności lokalnej. W tym roku mamy sześciolatki, które po raz pierwszy poszły do szkół. Dbając o ich jak najlepszy start w edukacji, zdecydowaliśmy o zatrudnieniu przez gminę asystentów, którzy będą pomagać dzieciom podczas ich obecności w szkole; pomogą przebrać się, wypakować tornister, skorzystać z toalety czy też trafić do szkolnej jadali. Asystenci są doświadczonymi pedagogami, którzy razem z nauczycielami stworzą dzieciom dobrą domową atmosferę – podkreśla Władysław Bigus, wójt Gminy Rudna.

Gmina będzie również dopłacać do szkolnych obiadów. Rodzice zapłacą za dwudaniowy posiłek 3 złote, natomiast resztę, czyli około 150 tysięcy złotych, dołoży z własnego budżetu gmina.

Więcej zdjęć na stronie Gminy Rudna.

Gmina Rudna