Wszedł do banku, chcąc wyłudzić 44 tys. zł. Wyszedł w kajdankach

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała Policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu chciał wyłudzić kredyt.
istotne.pl 0 policja, oszustwo, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło 3 lutego 2016 roku. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali 55-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, podejrzanego o oszustwo kredytowe.

Mężczyzna wziął w jednym z lubińskich banków kredyt. Po jego spłaceniu co jakiś czas otrzymywał telefony z tej instytucji z propozycją ponownego zaciągnięcia kredytu. Tłumaczył, że dzwoniono tyle razy, iż w końcu postanowił uzyskać wsparcie finansowe w kwocie 44 tys. złotych.

Problem był jeden: nie miał pracy. Niemniej będąc w odwiedzinach u rodziny w Lubinie, postanowił, że podrobi zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach z byłej firmy. Następnie z podrobionym dokumentem udał się do banku. Kiedy zgłosił się po pieniądze, w banku czekali już na niego policjanci. Został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama