Chciał okraść kobietę w ciąży. W pościg za kieszonkowcem ruszyła policjantka na macierzyńskim

Chciał okraść kobietę w ciąży. W pościg za kieszonkowcem ruszyła policjantka na macierzyńskim
fot. freeimages.com (Michal Zacharzewski) Kieszonkowiec usiłował ukraść portfel kobiecie w ciąży. Mężczyzna miał jednak pecha. Tuż obok przechodziła przebywająca na urlopie macierzyńskim policjantka, która bez zastanowienia ruszyła jej z pomocą.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Pani Wioletta, która pełni służbę w Wydziale dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, a obecnie jest na urlopie macierzyńskim, spacerowała z mężem i córką w centrum miasta. Kiedy znalazła się na wysokości Galerii Gwarnej, usłyszała głośny płacz kobiety, która krzyczała, że właśnie została okradziona.

Policjantka zauważyła uciekającego złodzieja i instynktownie ruszyła w pościg, w wyniku którego odzyskała skradzione mienie. Mąż policjantki, który również jest pracownikiem legnickiej komendy, uspokajał pokrzywdzoną oraz powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego.

Okazało się, że kieszonkowiec nie zdążył niczego ukraść z portfela, choć były tam dokumenty, pieniądze i karty płatnicze.

Po zatrzymaniu 21-letni legniczanin usłyszał 6 zarzutów związanych z kradzieżami i włamaniami. Grozi mu do 10 lat więzienia. Komendant miejski policji w Legnicy uhonorował policjantkę za wzorową postawę.