Nie zostawiaj cennych rzeczy w aucie! Nigdy!

Nie zostawiaj cennych rzeczy w aucie! Nigdy!
fot. freeimages.com (Dimitris Ouzounis) Policjanci apelują do kierowców i pasażerów, aby nie pozostawiali w autach sprzętu elektronicznego, pudeł, toreb, plecaków, odzieży, dokumentów, telefonów komórkowych, nawigacji itp.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

– Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu legnickiego o niepozostawianie cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży – mówią mundurowi z KMP. – Wybicie szyby w aucie i zabranie torby pozostawionej na siedzeniu samochodu zajmuje złodziejowi kilka, kilkanaście sekund. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja.

Kierowcy i pasażerowie często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w autach. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie mogą mieć wartość i wzbudzić jego zainteresowanie.

Często wydaje nam się, że w pobliżu nie ma nikogo, i pozostawiamy w samochodzie cenne przedmioty. Wychodzimy przecież z auta tylko na chwilę – szybko coś załatwić i zaraz wrócić. Jakie jest później nasze zdziwienie, gdy z samochodu znikają dokumenty, pieniądze i inne cenne przedmioty.

Legniccy policjanci apelują do kierowców i pasażerów, aby nie pozostawiali w autach sprzętu elektronicznego, pudeł, toreb, plecaków, odzieży, dokumentów, telefonów komórkowych, nawigacji itp. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego, jak bardzo jesteśmy roztropni i uważni.