„Garbuska”, mądra bajka na Mikołajki

„Garbuska”, mądra bajka na Mikołajki
fot. K. Gwizdała Pięknie ilustrowana baśń, pełna przygód i niezwykłych wydarzeń to doskonały prezent dla dziecka, które lubi czytać. „Garbuskę” poleca Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne jako książkę, która pomaga w wychowaniu.
istotne.pl grażyna hanaf, garbuska

Baśń terapeutyczna „Garbuska” to pełna przygód historia garbatej Matyldy, która ucieka z domu, bo chce odnaleźć wiedźmę, która spełnia wszystkie życzenia. Legenda mówi, że drogę do wiedźmy znają tylko garbaci ludzie. Po drodze dziewczynka poznaje Karola, chłopca z biednej rodziny i księcia Roberta, który prosi ją o rękę. Chłopcy też szukają wiedźmy i mają do spełnienia własne marzenia. Cały czas dziewczynce towarzyszy Biszkopt (wyjątkowy i bardzo tajemniczy przyjaciel) oraz stara walizka z bardzo niezwykłą zawartością. Rodzice Matyldy nie rozpieszczali jej i nie okazywali miłości, chcieli ją wychować na silną i niezależną córkę. Nocami jednak coś dusiło ich w piersiach, wyciągali więc coś ze swoich serc i chowali w starej walizce.

Autorką dwunastu ilustracji do bajki jest Anna Chaberek, która dyplom z malarstwa obroniła w pracowni Piotra Błażejewskiego w 2007 roku (ASP Wrocław). Teraz malarka mieszka w Stafford (Wielka Brytania) i prowadzi tam małą galerię oraz co roku czynnie uczestniczy w wystawie „Open Art” Shire Hall Galery.

Bajkę kupicie z autografem w naszym sklepie: sklep.istotne.pl oraz bez autografu we wszystkich księgarniach internetowych w Polsce.