Recydywista okradł pracodawców na 20 tys. zł. Schował się przed policją... w wersalce

Recydywista okradł pracodawców na 20 tys. zł. Schował się przed policją... w wersalce
fot. freeimages.com (wildan) Mężczyźnie grozi nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Partnerka, która pomogła mu w jednej kradzieży, może trafić za kratki na pięć lat.
istotne.pl policja, kradzież, recydywista

Legniccy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który okradł swoich pracodawców na niemal 20 tys. złotych. A potem przedstawili zarzuty partnerce złodzieja, która dokonała z nim jednej kradzieży.

Do zatrzymania 26-latka doszło 2 maja w miejscu zamieszkania podejrzanego. Legniczanin schował się przed mundurowymi w wersalce. Nic mu to jednak nie dało. Trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany mężczyzna na początku stycznia zatrudnił się w jednym z punktów handlowych na terenie Legnicy. Wykorzystując nieobecność właściciela, dokonał kradzieży 2 tys. zł oraz wyrobów tytoniowych wartych 7 tys. złotych.

Miesiąc później – tym razem wspólnie ze swoją dziewczyną, 18-letnią mieszkanką Legnicy – zatrudnili się w kolejnym punkcie handlowym, który okradli z gotówki i wyrobów tytoniowych (wartość: 10 tys. zł).
Para usłyszała już zarzuty kradzieży. Oboje przyznali się do winy. 26-latek to wielokrotnie karany recydywista. 18-latce grozi do 5 lat odsiadki. 26-latek może trafić za kratki nawet na 7,5 roku.